Víno

Vynikajúce slovenské víno

Rodina Kukumbergová vo Vištuku – všetko má svoj príbeh……

Súčasná vinohradnícka tradícia rodinky Kukumberg z Vištuka nadväzuje na vinohradnícke umenie Františka Kukumberga a jeho manželky Viktórie, ktorí sa vinohradníctvu a vinárstvu venovali dlhé roky. Zachovaná historická klenbová pivnica, ktorá je pod dnešným domom, je stará približne 180 rokov. Vďaka snahe syna Františka-Lojzka Kukumberga/2.generácia/, sa stará pivnica zachovala a je dnes z najvyhľadávanejších pôvodných pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste. Vína tu dozrievajú v drevených sudoch a nových barikových sudoch/červené vína/. Rodinnú tradíciu postupne preberá 3.generácia syn Andrej. Základnou myšlienkou je dopestovanie hrozna vo vlastných vinohradoch, spracovanie, dopestovanie vína a nafľašovanie v jednom mieste, jednej lokalite-vo VIŠTUKU.

Vínna pivnica rodiny Kukumbergovej Vám odkryje to, čo Boh vína Backhus miluje najviac vždy pod dohľadom patróna vinohradníkov svätého Urbana. Víno dorobené poctivími rukami,  s pomocou nášho pána.

Vína Kukumberg získali a získavajú viaceré úspechy a ocenenia vo vinárstve.         

 „Dedičstvo otcov,zachovaj nám Pane“       

Vynikajúce moravské víno

vino, sedlak

Rodinné vinárstvo Sedlák obhospodaruje vinice iba z obce Velké Bílovice z velkopavlovickej vinárskej oblasti. Vlastná vysadená plocha viníc je približne 12 hektárov. Klimatické podmienky regiónu majú významný vpliv na originálny charakter moravských vín, pre ktoré, sú príznačné ovocné tóny, jemná aróma,ľahkosť a sviežosť. Vo vegetačnom období je réva vo viniciach ošetrovaná a odlisťovaná ručne, tak ako aj zber. Produkcia predstavuje 1 až 2 fľaše vína z jedného kríka, pri priemernej hustote 4000 kríkov na hektár.

Rodinné vinárstvo Sedlák Vám ponúka vybrané partie akostných vín s prívlastkom. Dôkazom jedinečnej kvality sú  nemalé úspechy na najvýznamnejších celoštátnych a svetových výstavách