Víno

Vynikajúce slovenské víno

Značka Pavelka sa medzi slovenskými vínami objavila v roku 1995. Ing. Milan Pavelka mal v tom čase za sebou roky skúseností s pestovaním hrozna a výrobou vína v podmienkach družstevného hospodárenia i niekoľkogeneračnú tradíciu. Rodinné vinárstvo z Pezinka hospodári na 50Ha viníc situovaných na južných svahoch Malých Karpát.

V roku 1997 získalo víno Pavelka® prvú štátnu kontrolnú známku čo len potvrdilo výnimočné postavenie vinárstva na slovenskom trhu. Od tej doby je víno Pavelka® zárukou prvotriednej kvality a dáva šancu spoznať terroir toho najlepšieho z Malých Karpát.

Vynikajúce moravské víno

vino, sedlak

Rodinné vinárstvo Sedlák obhospodaruje vinice iba z obce Velké Bílovice z velkopavlovickej vinárskej oblasti. Vlastná vysadená plocha viníc je približne 12 hektárov. Klimatické podmienky regiónu majú významný vpliv na originálny charakter moravských vín, pre ktoré, sú príznačné ovocné tóny, jemná aróma,ľahkosť a sviežosť. Vo vegetačnom období je réva vo viniciach ošetrovaná a odlisťovaná ručne, tak ako aj zber. Produkcia predstavuje 1 až 2 fľaše vína z jedného kríka, pri priemernej hustote 4000 kríkov na hektár.

Rodinné vinárstvo Sedlák Vám ponúka vybrané partie akostných vín s prívlastkom. Dôkazom jedinečnej kvality sú  nemalé úspechy na najvýznamnejších celoštátnych a svetových výstavách