Káva

História

História praženie kávy Burkhof je úzko spätá s Bavorskom. V bavorskom Mníchove všetko začalo … Stále Pokračuje praženie kávy v Sauerlach u Mníchova. Čo sa presne stalo od Roku 1928?

1928:  založenie pražiarne kávy Burkhardt v Mníchove na ulici Sandstraße.

Zameranie: predaj kávy čaju v maloobchode a v reštauráciách.

1945: po vojne prebehla v zničenej pražiarni rekonštrukcia.

 1968: firma sa presťahovala do nových vybudovaných priestorov v ulici Neumarkt v Mníchove.

 1974: kvôli veku majiteľa prechádza firma pod JJ Darboven Hamburg, výrobca slávnej IDEE kávy. Burkhardt Imhof vtedy zamestnával približne 95 zamestnancov. Albert Darboven si vynucuje, aby sa spoločnosť stala nezávislou. Rozsah sortimentu bol rozšírený v súlade s prianiami na stravovanie, napríklad k čokoláde, káve, smotane, kondenzovaného mlieka, džemu, cukru alkoholických miešaných nápojov. Pán Albert Darboven prenáša riadenie podniku na Pany Rudolfa Wagnera v Mníchove a Petera Iversen v Hamburgu.

1977: v Norimbergu, spoločnosť AKA Kaffee prevzala aj s personálom firmu a otvorila svoju prvú pobočku  s distribučným centrom.

 1987:  od prevzatia v roku 1974, sa príjmy firmy zvýšili o približne štvornásobok. Burkhof káva sa začala objavovať v luxusných reštauráciách. Stala sa číslom jedna v Bavorsku. Jasné zoskupenie síl v gastronómiii sa odráža v pokračujúcom silnom raste tržieb, čo vedie k rýchlemu zvýšeniu predaja.

1990: firma sa rozšírila v trhovej  oblasti, po prelome spolkových krajín Durínsko Sasko, s pobočkou v Ronneburg.

1991:  v Karlových Varoch bola založená Burkhof káva sro., v roku 1992 v Sauerlach pri Mníchove. Boli postavené väčšie prevádzkové priestory, kde je high-tech výroba, šetrná k životnému prostrediu, praženie a balenie. V roku 1994 bola spoločnosť JE Burkhardt Imhof prevedená do  novej podoby. Spoločnosť odvtedy obchoduje pod Menom Burkhof Kaffee GmbH.